Tijdens een crisis
Bij incidenten, rampen en crisissituaties nemen we als veiligheidsregio de regie en treden we op de voorgrond. Dan werken we samen met inwoners, bedrijven en andere hulpverleningsorganisaties om zo snel mogelijk terug te keren naar een veilige situatie.
Starten we een liveblog
Op de incidentpagina vind je actuele informatie over grote incidenten. We starten een liveblog en op deze manier lees je wat er aan de hand is, welke hulp geboden wordt en wat je zelf kunt doen om veilig te blijven.
Versturen we, indien nodig, een NL-Alert
Bij incidenten kunnen we een NL-Alert versturen. Dat is een tekstbericht van de overheid dat je ontvangt op je mobiele telefoon. Er staat informatie in over wat er aan de hand is en waar. Ook staat erin wat je moet doen en waar je meer informatie vindt
Werken we volgens de GRIP-structuur
GRIP staat voor Gecoördineerde Regionale Incidentenbestrijdings Procedure. Hoe groter de ramp, hoe meer partijen betrokken zijn. Maar hoe weet iedereen wat te doen? En wie zorgt ervoor dat de hulp goed verloopt? Dat is allemaal geregeld in GRIP.
Werken we samen met onze rampenzender
Tijdens een incident is het mogelijk om de rampenzender in te zetten. In onze regio is Radio Rijnmond de rampenzender. Als Radio Rijnmond als rampenzender wordt ingezet zal dit ook gecommuniceerd worden. Deze radiozender is dan het officiële communicatiekanaal van de desbetreffende gemeente over het incident. Radio Rijnmond is te vinden op 93.4 FM, maar daarnaast ook via DAB+, rijnmond.nl of via de TV. Naast Radio Rijnmond is het ook mogelijk om een teletekstpagina in te zetten (pagina 130) en een tickertape onder te televisie-uitzending. Het is overigens niet vanzelfsprekend dat ook RTV Rijnmond bij rampen en grote calamiteiten als rampenzender wordt ingezet.